Giriş güvenliği için kapı tipi metal dedektör alımı yapacaksanız mutlaka bu yazıyı okuyunuz.

Metal dedektörü 2 ana yapıdan oluşur. Yan panellerin içindeki bobinler ve üst elektronik kasa. Prensip olarak ayarlanan hassasiyete göre eşik değeri değişir ve buna uygun alarm seviyesi aşağı ya da yukarı çekilir. Kullanılacak olan yerin ihtiyaçlarına uygun dedektörün seçilmesi esastır. Hassas olan nokta BOBİNİN DİZAYNI, elektronik kartın YÜKSEK TEKNOLOJİLİ olmasıdır.

Firmamız 1978 yılında kurulmuş olup, 1993 senesinden beri METAL DEDEKTÖRÜ üretmektedir. Bugün 20.000 m2 kapalı alanda üretim yapmakta, 60 Ülkeye ihracat yapmaktadır. Bağlı bulunduğumuz vergidairesinde ilk 10’a girmiş, İNOVASYON BİRİNCİLİĞİ – İHRACATIN YILDIZI BİRİNCİLİĞİ olan, yıllık 1 milyon’dan fazla yüksek teknolojili Elektronik Cihaz üretim kapasitesine sahip “MİLLİ” bir kuruluştur.

ELEKTRAL A.Ş, bünyesinde bulunan Elektronik ve Mekanik AR-GE, Bilgisayar destekli tasarım, Plastik atölyesi, En son teknolojiye sahip bilgisayar kontrollü makinelerin kullanıldığı Fiber Lazer kesim, Robot kaynak, CNC kontrollü saç kesme ve kıvırma atölyesi, Elektronik-Elektromekanik üretim hatları ile yüksek entegrasyona sahiptir, %90-95 oranında yerli hammadde kullanarak, üretiminin %65-70’ini ihraç etmektedir. (Ülkemize uzakdoğudan ithal edilen, ya da 1 marangoz – 1 teknisyenle üretilmeye çalışılan DÜŞÜK KALİTE, UCUZ dedektör sizi yeterli şekilde koruyamaz, paranızın heba olmasına sebebiyet verir)

Günümüzde silah dedektörlerini alışveriş merkezi AVM, belediye, adliye, valilik, hapishane, fabrika, hastane, okul, vergi dairesi, nizamiye, karakol, polis merkezleri, jandarma, havalimanı, kamu alanı, sinema, tiyatro, spor merkezi, stadyum, salon, miting alanı, konser, organizasyon, büyük elçilik, konsolosluk, cezaevi, otel, askerlik şubesi, ptt, posta işleme merkezi, güvenlik firmaları tarafından kullanılmaktadır.

Kapı tipi ve El tipi metal dedektöründe Türkiye deki İLK ve TEK Üretici Firma ELEKTRAL, bugün Anıtkabir’den, Tüm Milli Savunma Bakanlığı Nizamiye girişlerine, Cumhurbaşkanlığından, Başbakanlığa, Sınır Karakollarından, Türkiye’deki Tüm Vergidaireleri, Türk Telekomlara cihaz vermiş, Devlet Hava Meydanları, Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü muayenlerinden başarıyla geçmiş, köklü bir fabrikadır.

Dedektör alırken öncelikle NEREDE kullanacağınız önemlidir. ThruScan boy dedektörü ve el dedektöründe geniş seçim olanağı sunar: Kapı Dedektöründe 7 farklı model ve el dedektöründe 4 farklı model ile yerin stratejik konumuna en uygun cihazı seçebilirsiniz.
Ekonomik dedektör arıyorsanız uzakdoğundan daha ekonomik, yüksek kalitede dedektör arıyorsanız, Amerikan ve İtalyan Malı üst arama cihazlarından daha iyi alternatifi TÜRK MALI – ThruScan’de bulacaksınız.

Alacağınız dedektörün sağlaması gereken uluslararası normları mutlaka araştırınız. Örneğin ECAC Doc 30 – Standard 2 (European Civil Aviation Conference) uygunluğunu sorunuz. NIJ 0601.02 standardına uygun üretilmiş ise kemer tokası vb gibi zararsız objeleri ayırabilen yapıda olur. Böylece herşeye alarm vermez ve sadece tehdit objeleri yakalar. Kapı dedektörleri elektronik olarak programlanabilmelidir, Hassasiyet seviyeleri en az 200 kademeli olmalı, 25 program ve 10 adet uluslararası güvenlik programına sahip olduğu taktirde kolayca ayar yapabilirsiniz. Bu programlarda ECAC STD1, ECAC STD2, ECAC STD3, ve NILECJ, NIJ KUCUK OBJE, NIJ ORTA OBJE  ve NIJ BUYUK OBJE olması halinde cihazın HAVALİMANI- HAPİSHANE gibi yerlerde dahi kullanılabilecek nitelikte olur. Ancak burada da bazı firmalar Amerika’da standard yazılımını yapmakta, kendi test objelerine göre standard oluşturmaktadır. Dolayısıyla göz gördüğüne inanır. Alacağınız cihazın mutlak surele hassasiyet testlerini yapıp, en hassasda en küçük ne algılayabildiği, bu esnada ortam gürültüsünden etkilenip etkilenmediği önemlidir.

ThruScan metal dedektörleri bu kriterleri sağlayabilen Dünyadaki 3-4 cihazdan birisidir. ThruScan metal arama dedektörü alanlar uzun yıllar cihazını sorunsuz kullanırlar. En az 7-8 sene sonunda yine daha yeni bir modelle değiştirebilirler. Tüm parçaları Türkiye’de üretildiğinden herhangi bir arızada dahi ekonomik, hızlı çözüm alırlar.

Dedektör alırken standartlar dışında, mutlaka referans listesi isteyiniz. Profesyonel muayene ekiplerinin hangilerinden cihazların geçtiğini sorunuz. Ülkemizde isim kirlilikleri ile birçok taklidimiz vardır. “….KING, …GUARD, ….SPRIT , SCANTURK, SECUDA, SCANMASTER” GİBİ MARKA VE ÜRÜNLER Uzakdoğu orijinli markalardır. Üretilen yeri görmeden, teslim süresi istemeden, test etmeden alırsanız, pişman olabilirsiniz…

Kapı dedektörü alırken şartname ile alıma çıkınız. Bu noktada cihazın sağlaması gereken standartlar, zone sayısı, hassasiyet kriterleri, çalışma frekansı, insan sağlığına etkisi, UPS ( akü gurubu), Program seçenekleri, Giren Çıkan sayaçları, dil seçenekleri, metal yoğunluk göstergesi, insan vücudunda metalin yerini göstermesi, farklı seslerle rastgele alarm verebilmesi, istatistik özellikleri, giren kişinin alarm anında fotoğrafını/videosunu çekme kaydetme özelliklerini, IP Koruma Sınıfı, EMC Belgesi, Ahşap mı yoksa Plastik malzemeden yapıldığını (ahşap şişme yapacaktır) Uluslararası sabit güvenlik düzeylerini, algılama hızı, trafik sayaçları, uzaktan erişim alternatiflerini karşılaştırınız. Dünyada bulunan en seçkin markaların birbiri ile olan farklarını, fiyatlarını bize danışabilir, en iyi metal dedektörünü ortaya çıkarabilirsiniz.

Alman, Polonya, Makedonya cezaevlerinde, mahkemelerinde, Delhi, Taiwan, Frankfurt, Viyana, Erbil havalimanlarında…. Ve referans listemizdeki YILLARDIR mutlu referanslarımızla TÜRKİYEYE ELEKTRONİK İHRACATLA KATMA DEĞER YARATAN BİR KALEYİZ. Bu konuda Güvenlik Sempozyumundaki sunuma ulaşabilirsiniz.

İhtiyacınız olan yerin stratejik önemine uygun olarak websitemizden, kataloglarımızdan faydalanabilir, bu konudaki tüm otoritelerin şartnamelerini bizden isteyebilirsiniz. Unutmayınız ki bu cihaza bir kere ücret ödeyeceksinizve yıllarca kullanacaksınız. Kırk yıllık bir üretim tecrübesine sahip, müstesna referanslara sahip, dünyanın en ileri standartlarını sağlayan ThruScan Metal Dedektörlerini tercih ediniz.   www.elektral.com.tr     0.232. 376 7300